Home / Temel Bilgiler / İmza Sirküsü Almanın Masrafı Ne Kadardır?

İmza Sirküsü Almanın Masrafı Ne Kadardır?

İmza Sirküsü almak isteyen okuyucularımızın merak ettiği İmza Sirküsü masrafının ne kadar olduğunu sizler için araştırdık. Sadece noter üzerinden alınması mümkün olan bu belgeyi almak için ödemeniz gereken tutarın 2017 yılı için geçerli fiyatını açıklayalım.

imza sirkusu almak ne kadar mal olur

İmza Sirküsü almak için ödemeniz gereken tutar

Sadece noterler tarafından verilen bu belgeyi almak için, öncelikli olarak ödemek zorunda kalacağınız tutarın tek nüsha için 2017 yılı tarifesine göre 65,40 TL olduğunu belirtmek istiyoruz. İmza sirküsünün birden fazla kişi için düzenleniyor olması veya birden fazla nüsha olarak düzenlenmesi halinde ödenecek olan noter ücreti de farklılık gösterecektik. Bu rakamların yıllar arasında değişkenlik gösterdiğini ve 2018 yılı içerisinde farklı fiyat tarifesinin uygulamaya konulabileceğini belirtmek istiyoruz.

Ancak daha önce çıkartmış olduğunuz İmza Sirküsü belgelerini kaybetmeniz durumunda ise bu sefer daha önce çıkartmış olduğunuz notere giderek aynı fiyatları ödeyerek tekrar belgenizi alabilirsiniz. Bu yüzden almış olduğunuz belgelerin kaybolmamasına özen göstermeniz gerekmektedir.

İmza Sirküsü çıkartmak için neler gerekli?

Son derece büyük önem arz eden belgeler arasında gelen ve işlemlerinizin daha hızlı yürümesine yardımcı olacak olan İmza Sirküsü belgesini çıkartmak için notere gittiğinizde sizden istenecek ve yanınızda bulunması gereken bazı belgelerin bulunmaktadır. Bu belgeler tamamlanarak notere gidilmesi gerekmektedir. Firmanızın veya şirketinize ait olan bu belgelerden bir tanesinin eksik olması durumunda noter tarafından  İmza Sirküsü belgesi konusunda herhangi bir işlem yapmayacağını belirtmek istiyoruz.

  • Şirketinize ait olan vergi levhasının aslının bulunması gerekmektedir.
  • Şirketinizin ticaret sicil gazetesinin örneği de İmza Sirküsü çıkartılması sırasında sizlerden istenecek olan belgeler arasında yer almaktadır.
  • Son olarak ise İmza Sirküsü çıkartmak isteyen kişinin T.C kimlik numarasının yazılı bulunduğu nüfus cüzdanı, ehliyeti veya pasaportlarından bir tanesinin bulunması gerekmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz bu üç belgenin yanınızda hazır olması halinde hızlı bir şekilde işlemleriniz tamamlanarak  noter tarafından imza sirküsünün düzenleneceğini belirtmek istiyoruz.

İmza Sirküsü almak isteyen kişinin notere bizzat başvuru yapması gerekmektedir, imza sirküsü düzenleyecek kişi adına başka bir kişinin notere başvuru yapması kabul edilmeyecektir. Notere müracaat eden kişinin imza sirküsü çıkartacak olan kişiye ait vekaletnameye sahip olması da bu sonucu değiştirmeyecektir.

Noter tarafından düzenlenen imza sirküsünü almış olmakla, yetkili olduğunuz şirket veya ticarethanenin işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. 2017 Yılı için ve diğer yıllar için imza sirküsü fiyatları her yıl güncellenmektedir.

Sitemiz üzerinden E Devlet Üzerinden Nasıl Dilekçe Gönderilir adlı konumuzu da okuyabilirsiniz.

Check Also

Emekli İkramiyesi En Kolay Şekilde Nasıl Hesaplanır?

Emeklilik aslında sürekli biriktirilen zaman ve para anlamına gelmektedir. Kişiler emekli olmak için gerekli olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super