Home / Adliye Hazır Dilekçeler / OHAL Komisyonu Başvuru Formu : Başvurular 17 Temmuz İtibariyle Başlıyor

OHAL Komisyonu Başvuru Formu : Başvurular 17 Temmuz İtibariyle Başlıyor

Bilindiği üzere 15 Temmuz tarihinde meydana gelen darbe girişimi sonrasında ülkemizde OHAL (Olağanüstü Hal) ilan edilmiş, ilan edilen OHAL sonrasında da Cumhurbaşkanı tarafından toplanan Bakanlar Kurulunca bir çok Kanun Hükmünde Kararname çıkarılmıştı. Çıkarılan bu Kanun Hükmünde Kararnameler kapsamında bir çok kamu görevlisi FETÖ ile irtibatlı ya da iltisaklı olduğu gerekçesiyle memuriyetten uzaklaştırılmış ve yine bir çok kurumun da kapatılmasına karar verilmişti. Bu uzaklaştırmalar ile ilgili bir çok kişinin mağdur olduğunu iddia etmesi nedeniyle bu hususta inceleme yapacak bir mekanizma oluşturulmuş ve OHAL İnceleme Komisyonu kurulmuştu. Bugüne kadar çalışma usulü konusunda bir netlik olmayan OHAL komisyonu ile ilgili olarak detaylar netleşmeye başladı. Başbakanlık tarafından yapılan duyuru ile OHAL Komisyonu başvuruları 17 Temmuz itibariyle başlıyor. Şimdi sizlere detaylarını aktarmaya çalışacağız.

OHAL Komisyonu Başvuru Formu : Başvurular 17 Temmuz İtibariyle Başlıyor

17 Temmuz ‘da Başlayacak

OHAL Komisyonu 17 Temmuz 2017 tarihii itibariyle başvuruları almaya başlayacak, başvuru için son gün ise 14 Eylül 2017 olacaktır. Ancak başvurular Direkt Olarak OHAL Komisyonuna Yapılmayacaktır. Başvurucak kişiler, bu başvurularını ya Valiliklere ya da son olarak görev yapılan kuruma yapabilecektir.

OHAL Komisyonu Başvuru İçin Gerekli Belgeler

KHK kapsamında görevlerinden atılan memurlar için; Başvuru formu, Nüfus cüzdanı fotokopisi, Vekâletname örneği (Eğer Vekil ya da kanunui temsilci tarafından başvuru yapılacaksa), Başvuru ile ilgil belgelerin aslı ya da noter / kamu kurumu onaylı örneği gerekmektedir. KHK kapsamında kapanmasına karar verilen kurumlar için gerekli belgeler ise; Başvuru Formu, Başvurucunun kimlik fotokopisi, imza sirküleri, vekaletname ve yine söz konusu krumda yetkili olunduğuna dair belge gerekmektedir.

OHAL Komisyonuna Başvuru İçin Gerekli Olan Başvuru Formu

Başvuru formunu PDF formatında aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Ohal Basvuru Formu

 

Check Also

İcra Yoluyla Çocuğu Almak ve Görmek İçin Ne Yapmak Gerekiyor

Bu yazımızda sizlere icra yoluyla çocuğu görmek ve almak için ne yapmak gerekiyor kısaca ilgili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super